Kulüplerden Haberler

Didim Rotaract Kulübü, Didim Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerine avukat, fizyoterapist, içerik üreticisi, mimar ve işletmeci üyeleri ile 5 ayrı mesleğin tanıtımını gerçekleştirdi. 

Habere git

12 mayıs tarihinde Bornova Rotaract ile beraber Homeros Adventure Doğal Parkında Paintball turnuvasını düzenledik.

Habere git

Geleneksel olarak yaptığımız konsept partimiz olan Mardi Gras partimizin 6.sını gerçekleştirdik.

Habere git

25 nisan perşembe günü Bizim Mahalle Okulumuz olan Mehmet Lütfiye Dönmez ilkokulunda 2. sınıflara yönelik olarak İnşaat Mühendisleri Odası işbirliğinde Temel Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirdik.

Habere git

Afet Eylem Takımı Koordinatörlüğü tarafından 28 Nisan 2024 Pazar günü düzenlenen Afet Barınak Paketleri'nin hazırlanmasına katkı sağladık.

Habere git

6. Grup Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde düzenlediğimiz, Uluslararası Rotary Başkanımız Gordon R. McInally'nin de katılım gösterdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birleştirdiğimiz Rotaract Festivalini, Dokuz Eylül Rotaract, Güzelyalı Rotaract, Karşıyaka Rotaract, Konak Rotaract, Smyrna Rotaract, Bademli Rotaract, Bornova Rotaract, Bursa Rotaract, Çekirge Rotaract, İzmir Ekonomi Rotaract, Kordon Rotaract, Nilüfer Rotaract ve Osmangazi Rotaract Kulüpleri

Habere git

Didim Rotaract Kulübü, Su Yönetimi için Bizim Mahalle okulu başta olmak üzere okullara ve iş yerlerine suyu israf etmeyelim yazılı levhalar yerleştirdi.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü kardeş kulübü Sousse Rotaract Kulübü ile kardeş kulüp anlaşmasının kutlanması amacı ile karşılıklı olarak zeytin ağacı dikimi gerçekleştirdi. 

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü ve Afet Eylem Takımı Koordinatörülüğü kapsamında Afete Karşı Hazırlıklı Ol! Projesi kapsamında bizim mahalle okulumuzdaki öğrencilere afet eğitimi verildi.

Habere git

Mayıs ayında gerçekleşen ilk toplantımızda iki değerli konuşmacı konuğumuz Tasarımcı Yağız Karaoğlanoğlu ve Dövme Sanatçısı Özge Çakıroğlu’nu ağırladık ve mesleklerindeki tasarım süreçlerini onlardan dinledik.

Habere git

23 Nisan’da gerçekleşen Rotaract Festivali’nde çocuklar için kuş evi boyama ve maske yapımı atölyelerimiz ile standımızda yerimizi aldık ve çocuklarla çok eğlendiğimiz bir gün geçirdik.

Habere git

22.04.2024 tarihinde "From Waste to Wealth: Reducing Waste, Increasing Productivity" konulu uluslararası online eğitimimizi kardeş kulübümüz Bükreş Rotaract Kulübü ile birlikte gerçekleştirdik.

Habere git

18.04.2024 tarihinde Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ile birlikte ortak happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

15.04.2024 tarihinde Kordon Rotaract Kulübü & Kendin Yap Hobi Grubu ile birlikte Dream Catcher atölyesi gerçekleştirdik. Eğitmenimize ve katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Rotaract Akademi & Tıp Meslek Grubu ve Thera Vita Danışmanlık Merkezi ile birlikte planladığımız uzun soluklu ve sertifikalı eğitimimizin “Sürdürülebilir Sağlıklı Yaşamın Anahtarları nelerdir?” isimli üçüncü ve son adımını gerçekleştirdik. Bu çok keyifli eğitim serisi sürecimizde bize çok faydalı bilgiler aktaran ve sağlıklı alışkanlıklar kazanmamıza yardımcı olan sevgili eğitmenlerimize ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Habere git

23.03.2024 tarihinde 2241. Bölge Rotaract Kulübü Bucuresti Rotaract Kulübü ile birlikte eş zamanlı olarak “Barışa İz Bırak” projemizi gerçekleştirdik. Karşıyaka Rotaract Kulübü olarak Bizim Mahalle okulumuz Hamdullah Suphi Tanrıöver Ilkokulu’nda çocuklarla birlikte boyama etkinliği gerçekleştirdik. Onlar da Bükreş’te çocuklarla birlikte eş zamanlı olarak boyama etkinliği gerçekleştirdiler. Dünya barışına dikkat çekmek istediğimiz bu projede emeği ge�

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü ve Kültür Sanat ve Hobi Grupları & Rotatenis Hobi Grubu işbirliğinde gerçekleşen Tenis Turnuvası’na katılım gösterdik.

Habere git

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 6. Grup Rotaract Kulüpleri, Rotaract festivalini gerçekleştirdi. Smyrna Rotaract Kulübü ise festival kapsamında Uçurtma Atölyesi gerçekleştirip HPV Farkındalık çalışmalarını yürüttü. Uluslararası Rotary Federasyonu Dönem Başkan Gordon R. McInally'nin de katılım gösterdiği festivale çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü olarak Türk Kanser Derneği’nin kanser hastaları için konaklama, ulaşım masraflarının karşılanacağı mucizevi kampanyasına destek olmak amacıyla bağış toplayıp, koştuk. 

Habere git

06.04.2024 tarihinde 4 Soru 1 Hayat projesi kapsamında Aleyna Okumuş’un Fizik’te ‘Isı ve Sıcaklık’ ve Simay Çöldür’ün Türkçe’de ‘Cümlede Anlam’ konu anlatımı ile soru çözümleri dinlendi.

Habere git

04.04.2024 tarihinde Delhi Rotaract Kulübü ile birlikte keyifli bir oyun gecesi düzenlendi.

Habere git

30.03.2024 tarihinde 4 Soru 1 Hayat projesinin ikinci ayağında Öykü Aslan’ın ‘Problemler’ ve Ceylin Durucan’ın ‘Noktalama İşaretleri’ konu anlatımları ile soru çözümleri gerçekleştirildi.

Habere git

23.03.2023 tarihinde 4 Soru 1 Hayat projesi kapsamında Nazlı Menteşeoğlu’nun Türkçe’de ‘Sözcükte Anlam’ ve Ecem Şenyürekli’nin Matematik’te ‘Temel Kavramlar’ ders anlatımlarıyla başlanıldı. Bol sorulu ve verimli bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git