Kulüplerden Haberler

Yaşar Üniversitesi EMT tarafından, Dokuz Eylül Rotaract olarak destekçisi olduğumuz KARİYER GÜNLERİ'23 etkinliğinin 7.si 2-3 Aralık tarihlerinde düzenlenmiştir???? ⭐Optimizasyon konusunun ele alındığı etkinlikte, alanında uzman konuşmacıların kariyer yolculuklarında yaşadıklarını öğrencilere aktardığı bir yolculuk deneyimlendi. ⭐Kariyer optimizasyonu ve oyun sektörü gibi konularda workshoplar, kariyer adımlarını güçlendirecek mülakat simülasyonla

Habere git

10 Kasım Cuma günü, Magnesia,Smyrna ,Bornova Rotaract Kulüpleri ve RotaGurme Hobi Grubu ile , Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına lokma döktürdük.

Habere git

RFT CUP 2023'ü heyecanla gerçekleştirdik. Son haftaya girdiğimiz turnuvada 6 takım ter döktü. Mücadele kıyasıya devam ederken takımlarını destekleyen taraftarlara ,başkanlara ve bizimle işbirliği yapan Kultür Sanat Hobi Grubuna teşekkür ederiz. Turnuva Finali sonrası belli olacak 1.,2. ve 3. takımlara ödüllleri ayrı bir gün törenle teslim edilecek.

Habere git

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 ve 2 nolu Kadın Sığınmaevinden hizmet alan kadınlara hediyeler ilettik. Kadınlara birer ruj,oje ve dünya klasiklerinden oluşan hediyelerimizin yanından vizyona girecek filmlerin olduğu bir afişte hazırladık. Emekleri geçen herkese teşekkür ederiz. Umut olmayı başardığımız, güzellikler ile dolu günleri olmasını diliyoruz.

Habere git

Bu sene Dokuz Eylül Rotaract ailesinin en büyük hedeflerinden biri olan kapsayıcılık ilkesinden yola çıkarak toplumumuzun her bireyinin değerini keşfetmeye ve fark ettirmeye çalışıyoruz. Hürriyet İyidoğan'nın başkanlık ettiği Temiz Kalpler Down Derneğinin üyeleri ile gerçekleştirdiğimiz tişört boyama etkinliğini 2 Aralık cumartesi gerceklestirdik. Dokuz Eylül Rotaract, Dokuz Eylül Rotary Genç Kuşaklar Komitesi ve Bursiyerleri ile Dokuz Eylül İnteract üyeler

Habere git

Tophane Rotaract Kulübünün Geleneksel Etkinliği olan Kan bağışı etkinliğinin 7.sinde Bursa Rotaract olarak bu etkinliğe ortak olduk. Bağışlarımızı yaptık.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü olarak yer aldığımız 3 bölgeden kulüplerin ortak olduğu Agora Rotaract Kulübü'nün öncülük ettiği projede 5 set kitabı bizim Mahalle okulumuz Balat İlkokulu'na teslim ettik. 

Habere git

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilimizde bulunan bir özel eğitim kurumunu ziyarette bulunduk. Özel gereksinimli çocuklarımızla atölyelerini ziyaret edip onlarla birlikte çeşitli etkinlikler yaptık.

Habere git

Singer + Üretim ve Sanayi Meslek Grubu+ Kendin Yap Hobi Grubu ile ortak 23 Kasım’da Meslek edindirmeyi amaçladığımız ‘Singer ile Mesleğini İşle’ projesini gerçekleştirdik. Bu projede Bursa’da bir mahallemizdeki 15 kadına meslek edindirmek için 2 derslik sertifikalı dikiş eğitimi verildi.

Habere git

Dünya Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsunn. Çocuk Akademi, Bursa Diş Hekimleri Odası, Toplum Hizmetleri Projeleri Komitesi, Tıp Meslek Grubu iş birliğinde Bizim Mahalle Okulumuzdaki 3. ve 4. sınıfta okuyan çocuklara nasıl dişlerimi temizlerim, neler yemeliyim, neler yememeliyim, ne kadar sıklıkla dişler fırçalanır konularında Misafir Üyemiz Diş Hekimi Buse Dede tarafından eğitim verilmiştir. Sonrasında çocuklarımıza diş fırçası ve diş macunu hediye ettik. Onlara b

Habere git

Bademli Rotaract, Hukuk Meslek Grubu, Toplumsal Hizmetler, Çocuk Akademi İş birliğinde Bizim Mahalle okulumuza gittik. Orada Avukat Tayfun Karademir ve Selen Akbıyık çocuklarımıza Hakları, Çocuk Haklarını, Mesleklerini,Avukat kimdir, Hukuk nedir anlatımını yaptı. Çocuklarımızın haklarını anlattılar. İlk Çocuk hakları ne zaman çıktı neler anlatıldı bu konular anlatıldı. Sonrasında çocuklarla onlara soru cevap eşliğinde keyifli bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü bu yıl "Karanlık Yemek" etkinliğinin dördüncüsünü düzenledi. Geleneksel olarak devam eden Proje kapsamında gönüllü olan insanların gözleri bağlanmış ve kendi çabaları ile bir akşam yemeği yemeleri sağlanmıştır.. Gözleri kapanan insanlar önlerine gelen başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıyı gözleri kapalı olarak tahmin etmeye ve yemeye çalıştılar. Proje görme engelli insanlar ile empati kurmak ve farkındalık yaratarak

Habere git

11.11.2023 Cumartesi saat 10:00’da (Nepal saati ile 12:45) bir toplantı gerçekleştirdik. Kulüp sözcüleri kulüplerini ve birbirlerini tanıttıktan sonra 10 Kasım Atatürk'ün hayatına değindik.

Habere git

10.11.23 tarihinde, Ege Çağdaş Eğitim Vakfıyla yürüttüğümüz projenin ilk basamağını misafir üyemiz Dilber Burçaklar, Ege Çağdaş Eğitim Vakfına giderek gelişim değerlendirme testleri ile gerçekleştirdi.

Habere git